x м. Одеса, вул. Ніжинська, 46

+38 048 789-07-92, +38 098 403-56-50

Бломберг терапія ритмічним рухом: відновлення через первинні рефлекси

  • Головна
  • Бломберг терапія ритмічним рухом: відновлення через первинні рефлекси

Бломберг терапія ритмічним рухом: відновлення через первинні рефлекси

Бломберг терапія

Перші рефлекси дитини спрямовані на те, щоб навчитися відчувати своє тіло: відчуття руху та становища (пропріоцепція), сенсорика (зір, слух, тактильність, смак тощо). Бломберг терапія побудована на роботі з неінтегрованими примітивними рефлексами, що активізуються за допомогою ритмічних вправ.

Автор цієї методики психіатр Харальд Бломберг сам відчував труднощі з моторними функціями після перенесеного в дитинстві поліомієліту. Його спостереження та практичні заняття з вправами ритмічними рухами дали відмінні результати в ряді випадків, а саме порушення моторних навичок, СДУГ, дислексія, аутизм, деякі психічні розлади. Зібрані дані стали основою наукових праць, присвячених Терапії ритмічним рухом.

Суть методу полягає в тому, що за допомогою ритмічних рухів тіла відбувається стимуляція пропріоцепторів, пов’язаних зі стовбуром мозку, мозочком, лімбічною системою, а потім і корою головного мозку. Стимуляція йде від однієї півкулі до іншого через рухи невеликої амплітуди із заданим ритмом. Комплекс вправ треба повторювати щодня тривалий період (щонайменше кілька місяців), тоді буде помітний результат.

В Україні семінари з Бломберга терапії ритмічним рухом проводять сертифіковані тренери Єва Йоханссон та Ніна Флореус (Швеція). Спеціалісти Центру «LOQUAR» беруть участь у таких семінарах, що підтверджено відповідними сертифікатами. Подібні методики, засновані на первинних рефлексах, доповнюють вже освоєні раніше та успішно застосовувані в нашому центрі системи роботи із сенсомоторної інтеграції (зокрема, нейрокорекція).

бломберг терапия